Strona z WordPress – jak zacząć?

Jeśli już zdecydowałeś się na wykorzystanie środowiska WordPress do postawienia swojej strony www czy też sklepu internetowego, czas na wybór usługi, na której ją zainstalujesz.

W forpsi.pl masz do wyboru parę możliwości:

WP READY

WP Ready jest usługą dedykowaną i zoptymalizowaną dla prawidłowego oraz szybkiego działania WordPress’a. Wraz z WP Ready otrzymasz certyfikat DV SSL.
Jest usługą opcjonalną dla domeny, w związku z czym by skorzystać z WP Ready powinieneś wykupić domenę w forpsi.pl lub przenieść ją od innego operatora. Transfer nie jest związany  z utratą okresu abonamentowego jaki został wykupiony u innego operatora. Oferujemy niskie ceny odnowienia domen, które możesz sprawdzić na tej stronie.

WP READY jest usługą spersonalizowaną, dedykowaną dla osób / firm oczekujących optymalizacji hostingu pod wordpress / woocommerce, które nie chcą samodzielnej administracji serwerem. Opiekujesz się jedynie swoją stroną internetową.

Webhosting / pakiety

W przypadku tej usługi możesz samodzielnie zainstalować wordpress’a pobierając pliki z oficjalnej strony, bądź też skorzystać z autoinstalatora Softaculous dostępnego z poziomu panelu administracyjnego.

Pamiętaj, by podczas zamawiania webhostingu wybrać system operacyjny Linux oraz bazę danych MySQL.

Jeśli skorzystasz z autoinstalatora będziesz miał możliwość wyboru automatycznych aktualizacji WordPressa.

Webhosting Basic

Podobnie jak w przypadku WP READY, BASIC jest usługą dodatkową dla domeny, co oznacza, że domena powinna być zarejestrowana za naszym pośrednictwem bądź też u nas utrzymywana. 

To rozwiązanie jest najprostszą i najtańszą usługą hostingową w naszej ofercie. Będzie dobra na początek, jeśli nie potrzebujesz dużych przestrzeni na pliki.

VPS / Serwer dedykowany

Są to rozwiązania dla użytkowników, którzy wymagają bardzo dużych mocy obliczeniowych lub też chcą samodzielnie administrować serwerem.  W takim przypadku możesz samodzielnie zdecydować w jaki sposób skonfigurujesz maszyny, ile przydzielisz pamięci na skrypty, jaki mają mieć limit czasu wykonywania skryptów, ilość jednoczesnych połączeń do bazy, itp. Możesz zatem samodzielnie zoptymalizować serwer pod działanie WordPress’a.

Pamiętaj na tych serwerach otrzymujesz pełen dostęp administracyjny – root.

We właściwym doborze usługi odpowiedniej do Twoich potrzeb pomoże nasze Biuro Obsługi Klienta. Zachęcamy do kontaktu.